על פי הערכות מומחים בשוק הנדל”ן, כרבע מרוכשי הדירות בישראל הינם משפרי דיור. כלומר, בעלי נכס קיים המעוניינים למכור אותו ולרכוש כנגד הסכום שיקבלו נכס חדש, גדול יותר וברוב המקרים – יקר יותר. משמעות הדבר בפועל היא שבכל שנה, עומדים אלפים מבעלי הנכסים בפני אתגר לא פשוט. עליהם למצוא נכס אידיאלי לצרכים שלהם, לנהל את כל העסקה ובמקביל, למצוא קונה לנכס הקיים בסכום שיאפשר להם לכסות את הרכישה החדשה. רובנו, לא נצליח לבצע את התרגיל האקרובטי הזה באופן מושלם. כדי להבטיח שלא נחמיץ שום הזדמנות שתיקרה בדרכנו ונוכל לסגור עסקאות רכישה משתלמות גם אם לא הספקנו למכור את הנכס הישן, נזדקק לפתרון מימון ביניים. הלוואת גישור נחשבת כיום לאחד המוצרים הפיננסיים הפופולריים ביותר לצרכים אלו. חברת המימון DOI מציעה פתרונות מימון המהווים הלוואות גישור כנגד נכס בהגדרתם, אשר מותאמים אישית, ויקדמו אותך אל עבר שגשוג ויציבות. היום, נסביר כיצד נבחר הלוואת גישור המותאמת לצרכים שלך.

מהי הלוואת גישור?

מוסדות פיננסיים שונים, עשויים לכנות את הלוואת הגישור בשמות שונים. לעתים, יוצג בפנינו המוצר כ”הלוואת בולט” או “הלוואת בלון”. עם זאת, העיקרון תמיד דומה. אנו מקבלים הלוואה למשך תקופה יחסית קצרה (עד מספר שנים בודדות) ולאורך כל תקופה זו, אנו בד”כ מבקשים להחזיר אך ורק את הריביות ולהמנע מהכבדה תזרימית. עם תום התקופה, יהיה עלינו להחזיר את סכום הקרן במלואו. זהו פתרון אידיאלי למקרים בהם אנו זקוקים רק לפתרון שיגשר על פער תזרימי. בין אם הנכס שלך עומד למכירה והנך צפוי לקבלת תמורה מהותית להחזר ההלוואה, אם צפויים להתקבל כספי ירושה או בנק למשכנתאות עומד לאשר לכם את המשכנתא או מכל סיבה אחרת, שבה הכסף שנדרש לנו הוא רק עניין של זמן, הלוואת גישור היא הפתרון ויתרה מכך היא פותחת בפנינו אפשרויות חדשות.

איך זה בעצם עובד?

נניח למשל שאנחנו מחזיקים בבעלותנו דירת שלושה חדרים. לאחר הערכת שמאי, נראה שנוכל לקבל עליה כיום בשוק 3 מיליון ₪. המשפחה התרחבה ואנו זקוקים לדירת חמישה חדרים. מצאנו באזור טוב בהרבה של העיר את הנכס המושלם ב-3.5 מיליון ₪. עם מעט עזרה מההורים, החסכונות שלנו וירושה מפתיעה שנפלה לנו לידיים, נראה שנוכל לכסות את ההפרש. עם זאת, לקראת ביצוע הרכישה, גילינו שהדירה שלנו תקועה בשוק זמן רב משחשבנו ושייקח לנו זמן למצוא קונה אידיאלי.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה  הלוואת הגישור כנגד שעבוד נכס נדלני, אותה דירה שאנו מעוניינים למכור לטובת הרכישה. לאחר בדיקת האפשרויות שמציעים לנו המוסדות הפיננסיים השונים, בחרנו לקחת הלוואה של 700 אלף ₪ לשנתיים עבור מקדמה לרכישת הדירה כשהנכס הישן משמש כבטוחה להלוואה ועוד הוספנו סכום להמנע מלחצים תזרימיים באותה תקופה. עכשיו, קנינו לעצמנו שנתיים של מרווח נשימה למכור את הדירה הישנה, בלי לחץ ובלי איבוד ערכה בעקבות משא ומתן לא נכון תחת לחץ, ולכסות את הלוואת הגישור ולהשלים את הרכישה.

הדרך לבחירת ההלוואה האידיאלית

אז החלטת להעניק לעצמך את המרווח כדי לקבל החלטות מושכלות ? בדרך לקבלת הלוואת גישור, יש כמה נקודות שכדאי שינחו אותך.

 • לא ליפול לשאננות – חשוב שנזכור, מדובר בהלוואה בריביות גבוהות מהבנקים ועל סכומים גבוהים. לכן, כדאי לקחת את ההלוואה לתקופה הקצרה ביותר שנוכל לעמוד בה. ככל שנצליח למכור את הנכס הקיים במהירות ולחסל את ההלוואה (או בדרכים חלופיות אחרות), כן ייטב.
 • לבחור במסלול משתלם – אם המוסד הפיננסי מאפשר לך לקחת את ההלוואה במסלול פריים או קבועה, מומלץ בחום לעשות זאת חשיבה מה הכי נכון לך, הריביות שנשלם לאורך התקופה יהיו מותאמות לצרכייך.
 • לבחון את הבטוחות שלך – כיום ניתן לקבל הלוואות גישור כנגד נכס נדלני קיים וכן כנגד קרנות וחסכונות כספיים. חשוב למפות היטב את הנכסים שלך ולבחון אילו מהם יתאימו כבטוחה להלוואה ואולי לחלק את ההלוואה בין מספר גופים ע”מ להפחית עלויות מימון.

קבוצת חברות המימון DOI מעמידה לרשותך הלוואה מהירה כנגד שעבוד נכס קיים, למשפרי דיור או לכאלו שנתקלו בקושי בקבלת הלוואה בנקאית המתאימה לצרכיהם במועד החשוב בחייהם. מעולם לא היה פשוט כל כך להרחיב את טווח האפשרויות שלך וליהנות ממימון מידי שיבטיח שלעולם לא יהיה עליך להחמיץ עוד אף הזדמנות לשפר את איכות חייך. לפרטים נוספים, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

אנא מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

  שם מלא *

  טלפון/סלולרי *

  אימייל *

  גובה הלוואה מבוקש (ציין סכום)

  האם בבעלותך נכס?

  האם חזרו שקים ב-3 שנים האחרונות?