בשנים האחרונות, חלה עלייה ניכרת בביקוש להלוואות ובכלל דרישה למינוף יתר באופן כללי. מהעלייה ביוקר המחיה ועד למשבר הקורונה, ישנם גורמים רבים שמחוללים פעילות ענפה מאי פעם בשוק האשראי. פתיחת השוק למוסדות החוץ בנקאיים, הרחיב משמעותית את טווח מוצרי האשראי ואנשים רבים שעד לאחרונה נחשבו למסורבי הלוואות, מצאו פתרונות חדשים שאפשרו להם לתכנן מחדש את העתיד הפיננסי שלהם. כיום יותר מתמיד, הלוואות חוץ בנקאיות הופכות למוצר מבוקש.
מהן החלופות שמספק המוסד החוץ בנקאי ללווים וכיצד נוודא שאנו מקבלים החלטה נכונה? צוות DOI, חברת מימון מובילה בישראל מציעה מגוון רחב של פתרונות הלוואה כנגד שעבודע נכסי נדל"ן לרבות דירה קרקע ונכסי מקרקעין בכלל, משתפים מהידע והניסיון הרב שצברו בהעמדת הלוואות ללקוחות מכל המגזרים.

מהן הלוואות חוץ בנקאיות?

הלוואה חוץ בנקאית או מימון חוץ בנקאי, כשמה כן היא, הינה פתרון מימון שנלקח ממוסד שאינו מפוקח על ידי הממונה על הבנקים אלא רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון ובמקרים מסויימים רשות ניירות ערך. בשנים האחרונות, פתח משרד האוצר את השוק למוסדות פיננסיים רבים וביניהם:

 • חברות ביטוח
 • בתי השקעות
 • קרנות / חברות האשראי

על אף שמוסדות אלו אינם מפוקחים על ידי הממונה על הבנקים, קיים פיקוח של משרד האוצר המסדיר את הריבית המרבית שיהיה באפשרותם לגבות עבור ההלוואות לרבות ריביות חריגות, הוצאות מותרות אשר ניתן להעמיס על אותה ריבית, הנחיות אחידות לשקיפות מערך הסכמי ההלוואה וכן עמידה ברגולציה מתעדכנת המנסה להגן ככל הניתן על האדם הפרטי, אך עדיין המגבלות פחותות מהמגבלות הרובצות על המערכת הבנקאית המאפשר יצירתיות ופתרונות רחבים יותר (כגון שעבוד דירה לטובת רכישת דירה נוספת). לאחר הערכת יכולת ההחזר של הלווה, יותאמו עבורו תנאי ההחזר, פריסת התשלומים והביטחונות אשר יהיה עליו להעמיד לצורך קבלת ההלוואה. במה שונה הלוואה זו מכל הלוואה אחרת שהיינו לוקחים בבנק? ישנם כמה הבדלים שכדאי לקחת בחשבון.

כשמיצינו את האפשרויות מול הבנק

בראש ובראשונה, הלוואות חוץ בנקאיות מספקות לנו אלטרנטיבה חשובה במקרה בו סורבנו על ידי הבנק. בעבר במקרים אלו, נאלצו רבים לפנות אל אפיקים מסוכנים להלוואה כמו מלווים בריבית בשוק האפור, בריביות אכזריות ואל מול גורמים מפוקפקים. כיום יותר מתמיד, הקריטריונים של הבנק מחמירים וייתכן שגם אם נהיה זכאים להלוואה, נגלה שהתנאים שנצטרך לעמוד בהם רק יחזירו אותנו למעגל התחייבויות חדש.

תנאי החזר גמישים

אמנם שיעורי הריבית בהלוואות חוץ בנקאיות לרוב, גבוהות יחסית מאלו שנוכל לקבל בבנק, אך לצד זאת אנו קונים לא מעט יתרונות בהפרש הזה. המוסדות החוץ בנקאיים יאפשרו לנו לרוב לפרוס גם סכומים נמוכים יחסית על פני מספר רב של תשלומים. כך, גם אם יכולת ההחזר שלנו נמוכה, נוכל לקבל סכום חיוני ולהחזיר אותו גם בפריסה של כמה מאות שקלים בודדים בחודש.

קבלת סכום מידי

לעתים קרובות, קבלת הלוואה בבנק עשויה לקחת זמן רב. עד שתיבחן זכאותנו להלוואה ועד שיעמידו לרשותנו את הסכום, לעתים קרובות עלולים לחלוף מספר רב של שבועות. כשנדרש סכום באופן דחוף, מימון חוץ בנקאי עשוי לעשות את כל ההבדל. ברוב המקרים, נוכל לקבל את הסכום באופן מידי היישר אל החשבון.

פתרונות קצרי טווח

בין אם נדרשת לך הלוואת גישור לשיפור דיור או איחוד הלוואות, או הלוואה קצרת טווח לכל מטרה אחרת, ניתן כיום לקבל מגוון רחב של הלוואות ולהתחיל להחזיר אותן רק בעוד שנה או שנתיים.

איך נבחר הלוואות חוץ בנקאיות מתאימות לצרכים שלנו?

היצע הפתרונות כיום בשוק הוא רחב מאוד ואם נלמד אותו באופן מעמיק, נוכל למצות את המיטב מההלוואה הבאה שלנו. DOI, המחזיקה במספר חברות אשראי, היא קבוצת חברות מימון מובילה בישראל כנגד שעבוד נכסי נדל"ן. לאורך השנים, העמדנו אלפי הלוואות ללווים מהמגזר העסקי והפרטי כאחד.
למידע נוסף על השירות ולקבלת הלוואה בתנאים גמישים ונוחים כנגד נכס, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כעת באתר. הצוות שלנו יחזור אליך בהקדם עם כל המידע הנדרש כדי להתחיל.

אנא מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

  שם מלא *

  טלפון/סלולרי *

  אימייל *

  גובה הלוואה מבוקש (ציין סכום)

  האם בבעלותך נכס?

  האם חזרו שקים ב-3 שנים האחרונות?