בין אם נדרש לך סכום כסף גדול לכיסוי חובות, להקמת, הבראת או הרחבת העסק שלך או לכל מטרה אחרת, הדרך אל פתרון המימון שלך עוברת לעתים קרובות דרך הבנק. הבנק, ככל עסק כלכלי, עורך תחשיב סיכונים קפדני לפני ביצוע כל עסקה מול לקוחותיו. ככל שהסכום גבוה יותר, כך הביטחונות שהבנק ידרוש יהיו גבוהים יותר. דירוג אשראי בעייתי, הכנסה לא יציבה או היעדר ערבים עשויים להציב אותך במעמד מפוקפק אך שהינו מנת חלקם של ציבור הולך וגובר בישראל – מסורבי ההלוואות. למרבה המזל, הבנק כבר מזמן אינו האפיק היחיד לקבלת הלוואות. כאן, מסביר איש צוות בקבוצת המימון DOI, חברת מימון חוץ בנקאית המתמחה בהעמדת הלוואות לאיחוד הלוואות או יציאה ממשברים וממצוקות תזרימיות, על כל היתרונות שבהלוואה כנגד שיעבוד נכס.

מהי הלוואה כנגד שיעבוד נכס?

הלוואה זו, כשמה כן היא, ניתנת כנגד נכס שבבעלותך המשועבד לגוף הפיננסי המעניק לך את ההלוואה כביטחונות עד לפירעון ההלוואה. היתרון המרכזי בהלוואה זו הוא שהנכס נשאר בבעלותך ועדיין באפשרותך להפעיל בו עסק, להתגורר בו ואפילו להשכירו לדיירים. כך, הנכס שלך משמש אותך לכל מטרה ובו זמנית, מאפשר לך ליהנות מהלוואה בתנאים נוחים. זהו למעשה תחשיב סיכונים המספק מענה לכל הצדדים. לך, יש אפשרות למנף את הנכסים הקיימים לקבלת ההלוואה ולרשות הגוף הפיננסי עומד הנכס שלך כעירבון. כיום יותר מאי פעם, בוחרים לווים רבים באפיק זה במקום למצא עצמם מוכרים את הנכס שברשותם או להכניס שותף לפעילות עסקית או פעולות אחרות המשפיעות על בעל הנכס לטווח ארוך מאוד שלאחר מכן מצטערים על כך עד מאוד.

מי זכאי להלוואה ולאיזו מטרה נוכל לקבל אותה?

כדי לקבל הלוואה כנגד שיעבוד נכס, כמובן שעל הנכס להיות בבעלותך או בבעלות קרוב משפחה או אדם מספיק קרוב אלייך שיסכים לשעבד נכס שלו בכדי למממן הלוואה עבורך, במיוחד בזמן שאת/ה נמצא/ת במצוקה כלכלית. עם קבלת ההלוואה, ירשם שעבוד על הנכס. גם כאן, ירצה הגוף הפיננסי לבחון את יכולת ההחזר שלך ורשאי לסרב למתן ההלוואה ככל שיעלה כל חשד כי אין באפשרותך לפרוע את הסכום, אך הפרמטרים לקבלת החלטה מצד הגוף המלווה שונים לחלוטין מהמערכת הבנקאית עם גמישות מירבית תוך הבנה והכרת מקרים רבים דומים כך שאיחוד ההלוואות ויציאה ממשברים כלכליים מוכרת לגוף מממן כגון DOI והמענה ואף האישור העקרוניים במקרים מעין אלו, אף עפ"י שקיימת מורכבות מצידם, הינו בתוך עניין של שעות בודדות מעת הגשת המידע הרלוונטי.

אחד היתרונות המפתים ביותר בהלוואה זו הוא שניתן לקבל אותה לכל מטרה. מרכישת רכב חדש או חופשה חלומית ועד לכיסוי חובות משכנתא ולרוב ההלוואות נלקחות לכיסוי חובות ואיחוד הלוואות לרבות החזרי הוצל"פים או יציאה מכינוסי נכסים ופשייטות רגל,, אין שום מטרה שאינה עומדת בקריטריונים. סכום ההלוואה שנוכל לקבל תלוי כמובן בשווי הנכס שנעמיד לשעבוד.

מלווים אותך בנקודות הקריטיות ביותר של החיים

במשך שנים, מומחי הפיננסים של קבוצת המימון DOI ליוו רבים בדרך להגשמת היעדים שלהם. אנו הכתובת האידיאלית שלך לפתרונות מימון לכל מטרה ואל מול כל אתגר. מ', לקוחה שהצוות שלנו ליווה לאחרונה, למדה את העובדה הזו ממקור ראשון. מ', אישה גרושה בשנות ה-50 לחייה, היא עצמאית המחזיקה בבעלותה מספר חברות בתחום היזמות נדל"ן. כחלק ממודל הצמיחה שלה, היא הזדקקה למספר הלוואות עבור העסקים שלה מהמערכת הבנקית. חלק מההלוואות שלקחה, היו כנגד נכסים בבעלותה.

סכום ההלוואות כנגד הנכסים שלקחה הגיעו בסופו של דבר לסכום בשיעור של 75% משווי כלל הנכסים שברשותה. מ' הזדקקה לאוויר לנשימה ופנתה אלינו על מנת לקבל הלוואה נוספת שתאפשר לה להגדיל את תזרים המזומנים שלה הן למחייתה והן ע"מ לבצע עסקאות נוספות. מ' ביקשה סכום של 600,000 ₪ כנגד הערת אזהרה על שני נכסים אשר בבעלותה הפרטית, זאת על אף שכבר רובצות על הנכסים שלה הלוואות משכנתא מהמערכת הבנקאית בריביות ממש נמוכות ולא רצתה להחליף ריבית זולה בריבית יקרה. על הנכס בחולון היא עדיין משלמת על משכנתא בנקאית במינוף של 60% ועל נכס נוסף בנתניה רובצת הלוואת משכנתא בנקאית במינוף 55% שיועדו להלוואות עסקיות, ההלוואה מקבוצת DOI באה מעל אותן הלוואות משכנתא ולא פוגעות בריביות הזולות הבנקאיות ובעצם מהווה תזרים נוסף מהותי שהמערכת הבנקאית סירבה להעמיד לטובתה, זאת למרות שבמקרה שלה ה BDI שלה כמעט נקי לחלוטין (למרות הלחצים התזרימיים), פשוט מאוד הרגולציה הבנקאית לא אפשרה לבנק להעלות את האשראי לטובתה. מ' קיבלה הלוואה הפרוסה לשלוש שנים. המרווח החיוני הזה אפשר לה לסיים את הפרויקטים בראש שקט, בידיעה כי תוך שנתיים וחצי תוכל למכור את הפרויקטים ולפרוע את ההלוואות בבטחה.

אנו מאמינים כי ראש שקט ומרחב פעולה הם המפתח לניהול עסקי בטוח ויציב. לשם כך בדיוק אנו מעמידים לרשותך מגוון רחב של פתרונות מימון גמישים ומתקדמים.

למידע נוסף, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כעת.

אנא מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

  שם מלא *

  טלפון/סלולרי *

  אימייל *

  גובה הלוואה מבוקש (ציין סכום)

  האם בבעלותך נכס?

  האם חזרו שקים ב-3 שנים האחרונות?