לאינפלציה ולריבית גבוהה יכולה להיות השפעה משמעותית על שוק המשכנתאות ויציאתם של רבים מהמערכת הבנקאית לטובת מציאת פתרונות מימון שיסייעו להם לעבור קשיים תזרימיים ומשברים כלכליים. ככל שהאינפלציה עולה, עלות ההלוואות עולה, מה שמקשה על אנשים לקבל משכנתא בעקבות ירידה ביחס החזר, ככל שההכנסה האישית לא עלתה ומצד שני לאור שינויי ריבית ואינפלציה החזרי המשכנתא עלו, יחס ההחזר נפגע גם אם בתא המשפחתי לא קרה דבר. עם זאת, חברות חוץ בנקאיות יכולות לתת מענה למי שמתקשה באקלים הכלכלי הנוכחי.

כיצד אינפלציה וריביות גבוהות משפיעות על המשכנתא?

אינפלציה וריביות גבוהות עלולות להוביל לעלייה בתשלומי המשכנתא, ולהקשות על בעלי הדירות לעמוד בקצב ההחזרים שלהם. מצב דברים זה יכול להוביל למחדל ובסופו של דבר עיקול הוצל"פ כינוס או "סתם" לחץ תזרימי בלתי נסבל הפוגם ביכולת המשפחה לתפקד, מצב זה יכול להוות השפעה הרסנית על בעל הבית וכלל משפחתו.

אינפלציה גבוהה עלולה להוביל לירידה בערכי הנכס ואנו חווים זאת כבר כעת בחלקים נרחבים בארצנו, מה שעלול להקשות על בעלי הדירות למכור את נכסיהם ואף להפחית את סיכויי ההצלחה למחזר ולהגדיל את הלוואת המשכנתא לאור שווי שמאי לא מספק.

מדוע חברות חוץ בנקאיות הן פתרון טוב?

חברות חוץ בנקאיות יכולות לתת מענה למי שמתקשה לעמוד בתשלומי המשכנתא בימים אלו. חברות אלו מציעות פתרונות מימון חלופיים לבנקים המסורתיים, והן יכולות להיות גמישות יותר מבחינת תנאי ההלוואה ואינן כפופות רגולטורית לתנאי יחס החזר או לגובה המינוף הנכסי.

אחד היתרונות העיקריים של חברות חוץ בנקאיות הוא שהן יכולות להציע הלוואות לאנשים עם דירוג אשראי נמוך ואף נמוך מאוד. הסיבה לכך היא שהם אינם מחויבים כאמור לאותן תקנות כמו בנקים ויכולים לקחת על עצמם רמת סיכון גבוהה יותר. אכן לרוב חברות חוץ בנקאיות דורשות תשלומי ריבית גבוהה יותר מהבנקים, אך בימים כאלו הפערים בין הבנקים לגופי המימון החוץ בנקאי מצטמצמים ולרוב תשלום ריבית עודף ברמה סבירה עדיף על קריסה כלכלית.

חברות חוץ בנקאיות יכולות להציע מגוון מוצרי משכנתא והלוואות גישור, לרבות משכנתאות בריבית קבועה, משכנתאות בריבית משתנה ומשכנתאות צמודות מדד, בנוסף הלוואות גישור המגובות במשכנתא אף מספקות מענה אליו אותם נוטלי משכנתאות בסיכון כ"כ צמאים אליו, אפשרות לשלם לאורך מספר שנים רק את הריבית, ללא החזר קרן, ולעיתים אף לא לשלם כלל, השיקולים העומדים בפני אותם חברות מימון חוץ בנקאיות למתן גרייס מלא או חלקי תלוי בעקר במינוף הנכס המתנפח ככל שההחזרים מתעכבים, הרעיון המרכזי במקרים אלו, לתת מענה ללווים ולצמצם את ההלוואות הבעייתיות ולהפחית תזרים שוטף מכביד, קבוצת DOI מציעה מגוון תנאי החזר ללקוחותיהם באופן שניתן להתאים לצרכי הלווה.

לסיכום, לאינפלציה ולריבית גבוהה יכולה להיות השפעה משמעותית על שוק המשכנתאות, מה שמקשה על אנשים לקבל משכנתא או להגדילה לכל מטרה בכדי כסות ולאגד הלוואות אחרות המקשות או למטרות אחרות. עם זאת, חברות חוץ בנקאיות כן יכולות לתת מענה למי שמתקשה. חברות אלו מציעות פתרונות מימון חלופיים לבנקים המסורתיים, והן יכולות להיות גמישות יותר מבחינת תנאי ההלוואה.

מהם הלוואות חוץ בנקאיות?

הלוואות חוץ בנקאיות הן הלוואות שלא ניתנות על ידי בנקים. במקום זאת, הן מוצעות על ידי חברות פיננסיות פרטיות או פרטנרים מסחריים אחרים. הלוואות חוץ בנקאיות ניתנות ללקוחות המעוניינים לקבל כסף מהיר ובתנאים שונים מאלו שמציעים הבנקים המסחריים. התנאים והריבית על הלוואה חוץ בנקאיות נקבעים על ידי המלווה והלווה יחדיו תוך רצון לתפור פתרון התואם את צרכי הלקוח.

אנא מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

  שם מלא *

  טלפון/סלולרי *

  אימייל *

  גובה הלוואה מבוקש (ציין סכום)

  האם בבעלותך נכס?

  האם חזרו שקים ב-3 שנים האחרונות?