כמעט עשירית מכל אזרחי ישראל ינהלו תיק חייבים בשלב כזה או אחר בחייהם. רובם, יגיעו למצב זה עקב גרירת חובות משכנתא. הסטטיסטיקה הזו מלמדת אותנו לא מעט על שוק פתרונות המימון בישראל ומבהירה לנו עד כמה הדרך אל הבית עשויה להיות ארוכה ורצופת מכשולים. גם לאחר שגייסנו את ההון ההתחלתי ועמדנו בכל הקריטריונים לקבלת המשכנתא, אירועים רבים בהמשך הדרך עשויים להפוך את הנתיב הבטוח שסללנו לניהול המשכנתא לסחרור שקשה מאוד לצאת ממנו. החדשות הטובות הן שהאפשרויות העומדות כיום לרשות חייבים נרחבות מאי פעם ועם פתרון מימון מתאים, ניתן יהיה להימנע מפשיטת רגל וסיבוכים אחרים. אז מדוע משכנתא מסתבכת וכיצד הסדר חוב עם הלוואת גישור לדירה יאפשר לך לנהל את המצב? מומחי הפיננסים של קבוצת המימון DOI מסבירים.

חרב הפיפיות של המשכנתא

אין כל ספק שהמשכנתא היא המסלול המועדף למימון רכישת מקרקעין בישראל. אם נשכיל לבנות תמהיל משכנתא נוח שלוקח בחשבון את כל הצרכים שלנו בהווה ובעתיד, נוכל ליהנות מבית משלנו ולממן את ההוצאה הזו באופן שמותאם לאורח החיים והיכולות שלנו. עם זאת, עם הגמישות ארוכת הטווח הזו מגיע גם אתגר מורכב מאין כמוהו. אנו מנהלים הלוואה בסכומי עתק במשך עשרות שנים. משמעות הדבר בפועל הוא שגם הסיכון שטמון בכל הלוואה, ממשיך ללוות אותנו חלק ניכר מחיינו הבוגרים. חשוב שנזכור, בשבע השנים הראשונות להחזר המשכנתא, אנו למעשה מחזירים אך ורק את הריבית. הקרן לרוב תישאר כמעט ללא כל שינוי.

כל עיכוב בהחזרים במהלך שבע השנים הראשונות, יגרום לצבירת חובות על הריבית וכתוצאה מכך, לצבירת ריבית דריבית. במקרים כמו אלו, אנו צפויים להחזיר בסופו של דבר סכום גבוה בהרבה מזה שלווינו. עם זאת, זה ממש לא התרחיש היחידי שעשוי להוביל אותנו לחוב מורכב לניהול. פיטורים מהעבודה, מחלה או פטירה של קרוב משפחה, חלילה, עשויים לשנות את מאזן ההכנסות וההוצאות המשפחתי. גם הוצאות בלתי צפויות עשויות להקשות על החזר המשכנתא. טווח התרחישים הוא רחב מאוד. לכן, חשוב שנהיה מודעים לכלים שעומדים לרשותנו במצבים אלו.

הלוואת גישור לדירה וכיסוי חובות – פתרון אידיאלי להסדר החוב

הדבר החשוב ביותר שעלינו לזכור ברגעים כמו אלו הוא שעם כל יום שעובר, החוב שלנו תופח והסבלנות של הנושים שלנו מתקצרת. אם לא נגיב בהקדם למצב, אנו עשויים לגלות שאנו לא מנהלים עוד רק חוב, אלא גם עיקולים והגבלות. במקרים כמו אלו, עומדות לרשותנו שתי אפשרויות עיקריות – להכריז על חדלות פירעון או להגיע להסדר חובות. כדי להבטיח שיהיה באפשרותך להגיע להסדר ולהימנע מתהליך מייגע ומגביל שעשוי להיגרר במשך שנים, חשוב שיעמוד לרשותך סכום גבוה לכיסוי החוב ובמהירות. לשם כך בדיוק מציעה קבוצת המימון DOI טווח רחב של הלוואות גמישות וייחודיות לבעלי חוב.

לאורך השנים ליווינו משפחות רבות מול תרחישים אלו וסייענו להם לנהל את המצב באופן אחראי, יציב ובטוח. ד' ומ' הם זוג נשוי בשנות ה-50 לחייהם ושניהם משתתפים בפרנסת המשפחה כשכירים. לד' ומ' שלושה ילדים. אם פרוץ המגיפה, נשלח ד' לחל"ת והכנסת המשפחה ירדה באופן משמעותי ובלתי צפוי. במקביל, על מנת לאפשר לילדיהם ללמוד באופן יעיל מהבית עקב המציאות החדשה, נדרשו הוצאות רבות. מבלי שיכלו כלל לצפות זאת כשתכננו את תמהיל המשכנתא לפני שנים, המציאות הכלכלית של ד' ומ' השתנתה מן הקצה אל הקצה. תשלומי הלוואות ומשכנתא החלו להתעכב ואפילו חזרו כמה צ'קים. למרבה המזל, ד' ומ' הבינו שעליהם לפעול במהירות לפני שהמצב יתדרדר ופנו אלינו בנובמבר 2020. המומחים שלנו הציעו להם הלוואת גישור כנגד נכס ע"ס 750,000 ש"ח ואפשרו להם לכסות את החובות ולהקל על התזרים החודשי.

אם חשבת שניתן לקבל הלוואת גישור לדירה בלבד, זה הזמן ללמוד על כל האפשרויות שעומדות לרשותך. צוות DOI זמין לך וישמח ללוות אותך לכל אורך הדרך.

אנא מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

  שם מלא *

  טלפון/סלולרי *

  אימייל *

  גובה הלוואה מבוקש (ציין סכום)

  האם בבעלותך נכס?

  האם חזרו שקים ב-3 שנים האחרונות?